Джеймс Камерън е егоцентричен задник и мегаломан. Но какво е новото? Вчера, и то баш на най-свещения християнски празник, г-н Камерън се е изложил като дюнерджия, атакувайки с вербална агресия свой върл фен, който смирено го молел за автограф. Да, случаят е действителен и е удобно заснет от културен спектатор с подходящата за това мобилна техника. Сцената се е разиграла на летището в LA, където един от милионите вече фенове на научно-популярния епос “Аватар” е очаквал чичо Джим, за да получи автограф на постера на филма. Каква обаче е била изненадата за съответния фен, когато вместо поздрав или дори някакво нормално обръщение, Камерън го обругава пред тълпата и го подминава с творческо пренебрежение. “Не ти дължа шибан автограф!” – казва гневно Камерън. – “Разкарай се от шибаното ми лично пространство!” Е, не знам за Вас, но ако аз бях фен на “Аватар“, психосоматичното поведение на Камерън би ме обидило съвсем леко.
Горкият фен обаче не се отказва и продължава да настоява за автографа си, обсипвайки Камерън с подробни обяснения за това, че вади малко пари, но е отделил време и е платил, за да гледа филма му и режисьорът няма право да го нарича “задник”. Целият скандал минава доста необезпокоявано, дори от минувачите и хората наоколо, а самият Камерън запазва гордо мълчание и не отговаря на словесния си опонент, който упорито търси възмездие. Изобщо, цялата случка е доста показателна за това какви всъщност са звездите в личния си живот и какво е отношението им към феновете, които ги боготворят. Със същия успех, този фен можеше да поиска автограф от Осама Бин Ладен и съм почти убеден, че щеше да го получи без особени тревоги. На нас ни остава единствено да се надяваме, че грубото отношение на Камерън не се е дължало на това, че е арогантен гъз, а на Коледната му депресия, което донякъде би оневинило неадекватността му. Дълбоко се съмнявам обаче, че този акт ще намали осезаемо боксофиса на “Аватар“, а всички знаят, че това е най-важното за Камерън, така че за момента беловласият креатор може да си позволи някоя изпусната ругатня по адрес на свой фен. А сега вижте и самия клип и си помислете добре дали ще Ви е приятно да се запознаете с подобен тип на живо.
















8 comments
Comments feed for this article
26.12.2009 at 19:41
Анонимен
Нищо ново под слънцето. Просто поредното доказателство, че голяма част от звездите в кино бизнеса са дупета. А като се замисля: в “обикновения” живот е пълно с такива “таланти” , които се държат по подобен начин-един имал малко по добра работа, втори карал малко по скъпа кола, трети пък познавал тоя и оня.
Абе да му е халал бокс офиса.
26.12.2009 at 22:29
black cat
може да прави подобни изцепки, все пак направи наи-здравия филм
26.12.2009 at 22:42
legrandelf
Първоначално го подминава, няма словестен конфликт. But of course… след това има cut-ната част, където не е ясно “пича” какво казва на Камерън, явно нещо му плямпа, което си е в повече.
Голям праз!
Ако не е досаждал, а Камерън му е изпищял, тогава – alright
Не е бил на кеф
Негова си работа!
Ако те видя теб на пътя и ти искам автограф, внимавай дали няма да ми дадеш… щото ще те избложа, lol
))))))))))
27.12.2009 at 16:52
cinemascrotum
За разлика от Камерън, аз се радвам на феновете си. Поне на тези, които не искат да ме пребият.
28.12.2009 at 12:00
legrandelf
Аз съм сигурен, че и той се радва на феновете си, но ми се струва, че този от клипа (дето въобще даже не го виждаме) е някакъв premature досадник
На който и аз бих се ядосал, lol
П.П. Не, аз не искам да те пребивам, споко
27.12.2009 at 20:07
lukankata
Има се предвид, че ‘фенът’ не е искал автографът за себе си, а толкова, че да изкара пари от него. Имал е един плакат с всички автографи на главните герои от Avarar. Въпросният плакат преди (мисля, че в ebay) го гледах за почти 2 бона да се продава. Малко е основателен в дейтствията си Камерън да не иска подписът му да се продава от други. Не подкрепям, обаче, псувните му. Какъвто и да е бил ‘фенът’ и колкото да му е говорил глупости (от клипа наистина не мога да чуя нещо), трябваше да се владее, докато му пристигне колата и после да си го псува колкото му душа иска.
28.12.2009 at 0:05
Жилов
Е, тоя се заяжда с него и накрая казва, че филмът му е боклук без история. Освен това, всеки има право на лично пространство. Представи си да не можеш да излезеш да се разходиш от такива.
09.05.2010 at 11:06
Ji
Всеки си има моменти на раздразнение, според мен са го нацелили точно в такъв, а и по цял ден, където и да се обърне, човека среща разни луди фенове, хич не му е леко. Не може вечно с усмивка и благи думи да посрещаш хилядите хора, които срещаш.
Не искам да го защитавам, само искам да кажа, че всички сме хора. И както всеки знае, няма Перфектен човек.